	<title>MDS100/16 &#8211; Matronics</title>
	<link>https://matronics.com.br</link>
	<description>Componentes Eletrônicos</description>
	<lastBuildDate>Wed, 17 Apr 2024 18:36:32 +0000</lastBuildDate>
	<language>pt-BR</language>
	<sy:updatePeriod>
	hourly	</sy:updatePeriod>
	<sy:updateFrequency>
	1	</sy:updateFrequency>
<image>
	<width>32</width>
	<height>32</height>
</image>
<site xmlns="com-wordpress:feed-additions:1">216139082</site>	<item>
		<title>DIODO MDS100/16 PONTE RETIFICADORA</title>
		<link>https://matronics.com.br/produto/diodo-mds100-16-ponte-retificadora/</link>
		<dc:creator><![CDATA[Jam]]></dc:creator>
		<pubDate>Tue, 07 Mar 2023 12:13:20 +0000</pubDate>
				<guid isPermaLink="false">https://www.matronics.com.br/?post_type=product&#038;p=1880</guid>
					<description><![CDATA[MDS100/16, PONTE RETIFICADORA TRIFASICA 100A 1600V]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>MDS100/16, PONTE RETIFICADORA TRIFASICA 100A 1600V,</p>
<p>Applications<br />
Three phase rectifiers for power supplies<br />
Rectifiers for DC motor field supplies<br />
Battery charger rectifiers<br />
Input rectifiers for variable frequency drives</p>
]]></content:encoded>
		<post-id xmlns="com-wordpress:feed-additions:1">1880</post-id>	</item>