	<title>TT280N16SOF &#8211; Matronics</title>
	<link>https://matronics.com.br</link>
	<description>Componentes Eletrônicos</description>
	<lastBuildDate>Tue, 21 May 2024 15:06:01 +0000</lastBuildDate>
	<language>pt-BR</language>
	<sy:updatePeriod>
	hourly	</sy:updatePeriod>
	<sy:updateFrequency>
	1	</sy:updateFrequency>
<image>
	<width>32</width>
	<height>32</height>
</image>
<site xmlns="com-wordpress:feed-additions:1">216139082</site>	<item>
		<title>MODULO TT280N16SOF INFINEON</title>
		<link>https://matronics.com.br/produto/modulo-tt280n16sof-infineon/</link>
		<dc:creator><![CDATA[Marcos Matronics]]></dc:creator>
		<pubDate>Thu, 15 Jun 2023 18:13:31 +0000</pubDate>
				<guid isPermaLink="false">https://www.matronics.com.br/?post_type=product&#038;p=6236</guid>
					<description><![CDATA[MODULO TT280N16SOF INFINEON
&#160;]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>TT280N16SOF, PHASE CONTROL THYRISTOR MODULE,</p>
<p>Key Parameters<br />
VDRM / VRRM 1600 V<br />
ITAVM 280 A (TC=85 °C)<br />
3570A (TC=55°C) ITSM 9000 A<br />
VT0 0,9 V<br />
rT 0,82 mΩ<br />
RthJC sin180° 0,110 K/W<br />
Base plate 50 mm<br />
Weight 370 g</p>
]]></content:encoded>
		<post-id xmlns="com-wordpress:feed-additions:1">6236</post-id>	</item>